Środa, 19 grudnia 2018, Gabrieli, Dariusza, Urbana

Złodziej wody osądzony - Wiesław Sz. skazany

Drugiego sierpnia 2017 r. po rocznym procesie Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał wyrok w sprawie kradzieży wody przez mieszkańca Spółdzielni Mieszkaniowej "Pojezierze" w Olsztynie.

Sprawa można powiedzieć banalna, ale w tym przypadku istotna jest osoba sprawcy kradzieży. Skazaniec sam siebie nazywa "obrońcą spółdzielców". Od dziesięciu lat publicznie atakuje członków zarządu spółdzielni, oraz radę nadzorczą, zarzucając członkom ww. organów spółdzielni działanie na jej szkodę, najprościej mówiąc okradanie spółdzielni. Dziesięć lat donosów do organów ścigania - dziesięć lat bez żadnego potwierdzenia choćby minimalnej winy członków zarządu i Rady Nadzorczej. Doprawdy można popaść w depresję z powodu zerowej skuteczności donosicielskiej działalności naszego "bohatera"!

         Wiesław Sz. ma też ambicje polityczne. W ostatnich wyborach samorządowych był kandydatem na radnego miejskiego do Rady Miasta Olsztyna. Z naszych ustaleń wynika, że procederem kradzieży wody parał się od lat również w czasie kampanii wyborczej. Przebieg procesu relacjonowaliśmy na naszym portalu kilkakrotnie.

         "Łapaj złodzieja !" - to klasyczny przykład, gdy złodziej najgłośniej krzyczy, aby odwrócić uwagę od własnych haniebnych poczynań. Tak działał Wiesław Sz. głośno zarzucając pracownikom spółdzielni, a zwłaszcza członkom zarządu złodziejstwo i wyprowadzanie majątku spółdzielni. Tymczasem okazało się, że sam bezczelnie okradał mieszkańców budynku, w który mieszka. To jego sąsiedzi płacili za wodę, którą zużył on i jego rodzina.

         Sąd nie miał wątpliwości co do winy Wiesława Sz. i ukarał sprawcę karą ograniczenia wolności w wymiarze pięciu miesięcy, oraz pracą na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie, przez okres 5 miesięcy.

 W czasie odbywania kary ograniczenia wolności skazany nie może bez zgody sądu zmieniać miejsca stałego pobytu. Skazany w tym czasie jest zobowiązany do wykonywania pracy wskazanej przez sąd. Jest ona nieodpłatna i kontrolowana. Wykonuje się ją w odpowiednim zakładzie pracy, placówce służby zdrowia, opieki społecznej, w instytucji lub organizacji charytatywnej lub na rzecz społeczności lokalnej.

         Wyrok nie jest prawomocny. Stronom - prokuratorowi, SM "Pojezierze" i skazanemu przysługuje prawo apelacji.

 

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.