Niedziela, 20 września 2020, Eustachego, Filipiny, Faustyny

W obronie przed koronawirusem

W związku z obowiązującym stanem pandemii  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze” zastosowała szereg czynności zmierzających do zminimalizowania ryzyka zarażenia koronawirusem. Celem podjętych działań jest ochrona mieszkańców i pracowników spółdzielni.

Wprowadzone wcześniej środki ostrożności zostały wzmocnione kolejnymi. Do odwołania wyłączyliśmy z użytkowana nasze place zabaw oraz siłownie plenerowe. Urządzenia do ćwiczeń zostały obowiązane taśmami, natomiast bramki ogrodzeń placów zabaw, zamknięte na klucz.

Biuro i administracje spółdzielni pracują w trybie wewnętrznym. Wszelkie sprawy związane ze spółdzielnią mieszkańcy załatwiają wyłącznie telefonicznie lub on-line. W biurze i siedzibach administracji spółdzielni zamontowaliśmy skrzynki korespondencyjne, do których mieszkańcy, którzy nie posługują się elektronicznym serwisem obsługi, mogą wrzucać pisma bądź wnioski kierowane do spółdzielni.

Przypominamy, że windy, ich panele sterownicze, przyciski domofonów, pochwyty drzwi wejściowych do budynków oraz poręcze schodowe są codziennie dezynfekowane specjalnym środkiem odkażającym. Również posadzki klatek schodowych są myte z dodatkiem środka odkażającego.

   

Na tablicach ogłoszeń w każdej klatce schodowej oraz na naszej stronie internetowej umieściliśmy wykaz palcówek i telefonów, gdzie należy się zgłaszać w razie podejrzeń zakażenia koronawirusem. Prócz tego w każdej gablotce znajdują się instrukcje prawidłowego mycia rąk.  

Wstrzymaliśmy prace remontowe które były prowadzone w mieszkaniach, jak wymiana pionów wodno-kanalizacyjnych. Pozostałe remonty, prowadzone np. w piwnicach budynków są kontynuowane z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Nasi pracownicy, zarówno wykonujący prace budowlane jak i porządkowe są zaopatrzeni w maski i rękawice ochronne oraz środki do dezynfekcji.

 

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.