Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, Bolesława, Juliana, Jana

Rewitalizacja Parku Kusocińskiego

Rozpoczęły się przygotowania do odnowienia olsztyńskiego parku, który choć jest terenem miejskim leżu w sercu naszej spółdzielni. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych na temat jak ma ostatecznie wyglądać ten obszar po planowanej modernizacji.

Przetarg na przygotowanie koncepcji rewitalizacji parku wygrała Pracownia 44STO z Gliwic. Jednym z najważniejszych zadań są właśnie konsultacje społeczne, które wskażą zakres przyszłej inwestycji. Mieszkańcy już mogą zapoznać się ze wstępnymi propozycjami, które stanową bazę do dyskusji nad przyszłością parku.

Wśród najważniejszych założeń są: wydzielenie stref funkcjonalnych dla różnych grup użytkowników, zachowanie kompozycji parku opartej na dwóch równoległych alejach, stworzenie stref wejściowych oraz strefy centralnej. Jak czytamy na portalu internetowym olsztyńskiego urzędu miasta, przedstawiciele gliwickiej pracowni stawiają na uporządkowanie i remont miejsca, zamiast radykalnych zmian. Ma być więcej atrakcji sportowych i do zabawy, jednak niezakłócających funkcji wypoczynkowej i przyrodniczej parku.

Spotkanie konsultacyjne w tej sprawie odbędzie się 20 listopada o godzinie 17.00 w XI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kołobrzeskiej 9. Łącznie konsultacje potrwają do 24 listopada. Mieszkańcy będą mogli także wyrazić swoją opinię elektronicznie w specjalnej ankiecie on-line na stronie urzędu miasta. Ostateczna koncepcja rewitalizacji parku Kusocińskiego ma powstać do połowy grudnia.

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.