Niedziela, 25 października 2020, Darii, Wilhelminy, Sambora

Place zabaw i boiska jak z obrazka

Wprawdzie za oknem szaruga, ale miło pomyśleć o przyszłorocznej wiośnie, która przyniesie kolejne pozytywne zmiany na osiedlach naszej spółdzielni. Właśnie nie później niż wiosną 2013 roku rozpoczną się remonty boisk oraz placów zabaw. Harmonogram zakłada remont pięciu boisk i przewiduje wykonanie nowych, poliuretanowych nawierzchni z oznakowaniami właściwymi dla boisk do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Taki zakres robót ustalono dla lokalizacji przy ul. Westerplatte 10-12, Dworcowej 16, 64 i kard. Wyszyńskiego 2 i 6. Boisko przy Pana Tadeusza 8 będzie wyposażone w  betonowe stoły do gry w tenisa stołowego. Prace przewidują dodatkowo wykonanie ogrodzenia, oraz zagospodarowanie terenu zielonego.

Wielkie zmiany zajdą na placach zabaw, które również przejdą gruntowną modernizację. Do dyspozycji dzieci i młodzieży  będzie wyposażenie nowej generacji – huśtawki, karuzele, ścianki wspinaczkowe, stoły do ping-ponga i zestawy fitness.  Krótko mówiąc, kto spędził dzieciństwo na podwórku z trzepakiem i brudną piaskownicą nie oprze się uczuciu drobnej zazdrości, że nas to ominęło. Ale będzie też satysfakcja, że z tych atrakcji korzystać będą nasze dzieci i wnuki. Jak konkretnie będą wyglądały zmodernizowane place i boiska, dopiero zobaczymy, ale z pewnością nie gorzej niż te zaprezentowane na zdjęciach.