Poniedziałek, 05 grudnia 2022, Saby, Kryspiny, Wilmy

Plac Solidarności

Swego czasu pisaliśmy  o planach modernizacji Placu Solidarności. Dziś jest już oddany do użytku. 11 listopada na świeżo wyremontowanym placu odbyła się pierwsza uroczystość. Z pewnością podziękowania należą się olsztyńskiemu ratuszowi, który podjął się zadania w ramach rewitalizacji, ale nie można zapominać o Społecznym Komitecie Modernizacji Placu Solidarności, który „wychodził” i „wykołatał”  realizację tej inwestycji.

Reprezentacyjny plac w centrum Olsztyna nie straszy już wykruszonym betonem, wyszczerbionymi stopniami i zielskiem wyrastającym między płytami nawierzchni. Plac Solidarności cieszy swą nowością, symboliczność miejsca podkreślają przemalowane na czerwono litery nazwy, a nocą, kolorowe podświetlone fontanny typu „dry plaza” nadają tej części Olsztyna prawie  wielkomiejskiego charakteru. Brakuje jeszcze mocniej zaakcentowanej zielonej otuliny przestrzeni, ale z pewnością wiosną da się to nadrobić.

Zdjęcia dokumentujące nowy wizerunek Placu Solidarności są autorstwa mieszkanki naszej spółdzielni - Pani Teresy Kałudzińskiej, której redakcja dziękuje za ich przesłanie.

Plac Solidarności (1)
Plac Solidarności (2)
Plac Solidarności (3)
Plac Solidarności (4)
Plac Solidarności (5)

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.