Środa, 20 czerwca 2018, Bogny, Florentyny, Bożeny

Piszą o nas

Ściślej o naszym skwerze, który został wymieniony wśród kilkunastu innych z całego kraju, jako ciekawy i zrealizowany pomysł na zagospodarowanie terenów zielonych.

Mowa o skwerze przy ul. Dworcowej 77, który jest opisany we wrześniowym numerze ogólnopolskiego miesięcznika „Zieleń miejska”. Redakcja uznała, że warto poświęcić więcej uwagi tym elementom małej architektury, które stały się ważną częścią osiedlowej  i miejskiej przestrzeni. Pomysłowo zaprojektowane, o zróżnicowanych kształtach, z dobrze wkomponowaną roślinnością, zachęcają do relaksu. Tak jak m.in. ten przy Dworcowej 77. Koszt realizacji projektu, który oddano do użytku w 2014r. wyniósł ok. 30 tys. zł. 

Skwer o powierzchni ok. 3000 metrów kwadratowych, został zagospodarowany w ramach programu rewitalizacji zieleni SM „Pojezierze” i przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Odnowiono na nim trawniki, nasadzono drzewa, krzewy oraz kwiaty. Wykorzystano takie rośliny, jak: świerk serbski, wiąz Camperdownii, berberys Thunberga Atropurpurea, lilak Meyera Palibin, tawuła japońska Goldstrum, kosodrzewina, róża okrywowa The Fairy. Oprócz tego wykonano nowe chodniki i ustawiono ławki.

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.