Niedziela, 25 października 2020, Darii, Wilhelminy, Sambora

Nowe zieleńce już gotowe

Przy ulicy Kołobrzeskiej 22 i 24 oraz przy Dworcowej 15 powstały kolejne w naszej spółdzielni i oczekiwane przez mieszkańców miejsca do wypoczynku oraz aktywnej rekreacji. Pośród ładnie wkomponowanej zieleni można tam wypocząć na ławeczkach lub poćwiczyć korzystając z zamontowanych urządzeń.

Nie przypuszczałam, że będzie tak ładnie – mówi pani Irena, którą spotykam przed zieleńcem na Kołobrzeskiej 22. Skwer ciągnie się do sąsiedniego bloku. Pomiędzy klombami rosną krzewy magnolii. Starsza pani wsparta o laskę przygląda się nowościom z zadowoleniem na twarzy. – Mieszkam tu od początku, ale jeszcze nigdy nie było tak uroczo, jak teraz. Nie spodziewałam się takiego efektu. Bardzo mi się podoba. Jestem mile zaskoczona, że wszystko jest tak gustowne i przemyślane. Na pewno będę z tego korzystać, żeby tu siąść i odpocząć – opowiada.

Skwerom przy Kołobrzeskiej przygląda się także pani Urszula. – Mieszkam kilka bloków dalej. Widziałam z mojego wieżowca, jak sadzili tu rośliny, więc przyszłam, żeby popatrzeć. – Podoba się pani? – Pytam. – Jest bardzo ładnie, dużo ławek. Przyjdę posiedzieć jak będzie ciepło – deklaruje mieszkanka z Westerplatte.

Niech tylko zrobi się cieplej, słoneczniej i bujnie rozkwitnie zieleń dopiero skwery przy Kołobrzeskiej 22 i 25 oraz Dworcowej 15 zaprezentują się w pełnej krasie.

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.