Wtorek, 18 czerwca 2019, Elżbiety, Marka, Amandy

Nowe inwestycje, nowe rozwiązania

W minionym dziesięcioleciu Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze” wybudowała dla spółdzielców dwa budynki wielorodzinne. W 2013 roku oddano do użytku sześciokondygnacyjny blok przy Kołobrzeskiej 7A, natomiast rok później piętro niższy budynek przy Piłsudskiego 52.

fot. A. Stachurski, R. Chodor

Oba liczą łącznie pięćdziesiąt sześć mieszkań. Oprócz ciekawej architektury mają wiele udogodnień dla mieszkańców. Podziemne garaże, windy, kompleksową infrastrukturę techniczną oraz w pełni zagospodarowany teren zewnętrzny. Wygodny dojazd, alejki spacerowe, klomby z zadbaną roślinnością dopełniają obrazu nowych inwestycji.

Obiekty doceniła Olsztyńska Izba Budowlana, przyznając im nagrody w konkursie „Budowa Roku 2013”. Budynek przy Kołobrzeskiej zdobył I miejsce, natomiast III miejsce przypadło inwestycji przy Piłsudskiego. W 2014 roku w siedzibie spółdzielni przy Kołobrzeskiej 13 zostało uruchomione Biuro Obsługi Mieszkańca. W tym celu zaadaptowano pomieszczenia i hol przy wejściu głównym. Realizacja pomysłu spotkała się z aprobatą naszych mieszkańców. Już bez potrzeby wchodzenia na piętra, w jednym miejscu mogą uzyskać informacje i wyjaśnić wątpliwości związane m.in. z opłatami za lokale, a także składać wnioski i inne pisma kierowane do spółdzielni.

Modernizacji doczekał się też biurowiec spółdzielni. Po remontach budynków mieszkalnych przyszła kolej na poprawę wyglądu naszej siedziby. Sześćdziesiąte urodziny SM „Pojezierze” były dobrą okazją, by i w tym obszarze zaszła korzystna zmiana. Złożył się na nią kapitalny remont elewacji, wymiana stolarki okiennej oraz przebudowa ciągu pieszego wzdłuż budynku.

Z myślą o mieszkańcach tworzone są miejsca do gimnastyki na świeżym powietrzu. W ubiegłym roku siłownia plenerowa powstała w pobliżu budynków przy Dworcowej 34 i 40. W tym roku są już dwie kolejne: przy Pana Tadeusza 20 i Żołnierskiej 33. Każdy, niezależnie od wieku, może korzystać z zamontowanych tam urządzeń i zadbać o swoją kondycję. Takich miejsc do podnoszenia sprawności fizycznej w otoczeniu starannie wkomponowanej roślinności będzie w spółdzielni przybywać.

Spółdzielnia jest otwarta na wiele inicjatyw o prospołecznym charakterze i odpowiada na potrzeby mieszkańców. Reakcją na problemy związane z brakiem miejsc w miejskich placówkach opiekuńczych dla dzieci było udostępnienie naszych lokali na żłobki i przedszkola. Decyzja trafiła w społeczne zapotrzebowanie. Aktualnie działa już pięć takich placówek, do których uczęszcza kilkaset maluchów z Olsztyna.


© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.