Niedziela, 25 października 2020, Darii, Wilhelminy, Sambora

Młodzi z OHP pracują w SM "Pojezierze"

PRACA NA WAKACJE - AKCJA LATO OHP 2012

Rozmowa z Markiem Obrębskim , dyrektorem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie.

Wakacje to czas odpoczynku i przygody. Ale młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy ma trochę inny program na te letnie miesiące.

Marek Obrębski: Wakacje, to dla jednych możliwość spędzenia wolnego czasu na plaży, boisku lub przed komputerem, a dla innych czas, by realizować swoje zainteresowania, poznać nowych ludzi, zdobyć nowe doświadczenia zawodowe. Właśnie do takich osób skierowana jest oferta Ochotniczych Hufców Pracy. Jak co roku, w poszukiwaniu zatrudnienia krótkoterminowego i dorywczego w okresie wakacji, do Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Olsztynie zgłosiła się duża grupa młodych ludzi. Pierwsi chętni nawiązali z nami kontakt już w maju.

Lato powoli zbliża się ku końcowi. Czas na pierwsze podsumowania.

Przewidujemy, że tylko w Olsztynie ok. 1000 młodych ludzi uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych, studentów zgłosiło się w poszukiwaniu pracy w okresie wakacji za pośrednictwem OHP. Dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z pracą. MBP OHP w Olsztynie stale współpracuje z lokalnymi pracodawcami oraz agencjami zatrudnienia oferującymi pracę w promocji reklamie, handlu, budownictwie, telemarketingu, itp.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze” ma tu też swój udział.

To prawda. Jednym z długoletnich partnerów Warmińsko- Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Olsztynie jest właśnie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze”. W ramach współpracy od czerwca do września br. młodzież wykonuje prace porządkowe m.in. sprząta klatki schodowe, pielęgnuje tereny zielone na obszarze zasobów spółdzielni.

Jakie jeszcze firmy podjęły  współpracę z Komendą Wojewódzką OHP? Jakie korzyści z tej współpracy ma młodzież?

Podobne umowy o współpracy dotyczące krótkoterminowego zatrudnienia młodzieży W-M WK OHP na terenie Olsztyna podpisała z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, Firmą AUTO-LAND, BOMI. Za pośrednictwem Młodzieżowego Biura Pracy w Olsztynie, w ramach AKCJI LATO OHP 2012 r. pracę podjęło ok. 800 osób na stanowiskach: magazyniera, kasjera - sprzedawcy, konsultanta telefonicznego, wychowawcy kolonii, pracowników produkcji, pomocników budowlanych, kolportera materiałów promocyjnych itp. W ramach organizacji krótkoterminowego zatrudnienia młodzi ludzie mają możliwość nie tylko zarobienia kieszonkowego ale przede wszystkim nabycia nowych umiejętności zawodowych.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie prowadzi bardzo szeroką działalność. Co jeszcze mógłby Pan zapromować?

Zgadza się. W naszej ofercie są również inne usługi z zakresu rynku pracy m.in. indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, kursy i szkolenia podnoszące lub zmieniające kwalifikacje, projekty rynku pracy itp. Jeśli ktoś szuka pracy, planuje zdobyć kwalifikacje zawodowe, zapraszam do odwiedzenia naszej placówki. Zawsze udzielimy profesjonalnej pomocy oraz przygotujemy do wejścia na rynek pracy. Zachęcam do kontaktu z Młodzieżowym Biurem Pracy OHP, mieszczącym się przy ul. Narutowicza 4 w Olsztynie, tel.  89 527 62 03, 89 527 62 04, adres e-mail: ceipmol@ohp.pl; pośrednictwo.ceipm@ohp.pl.