Poniedziałek, 05 grudnia 2022, Saby, Kryspiny, Wilmy

Legalnie nieodpłatnie – sprostowanie

Okazuje się, że nasze strony są uważnie przeglądane przez internautów. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pani Wioletty, dzięki której dowiedzieliśmy się, że w informacji „Legalnie nieodpłatnie” wykorzystaliśmy starszą wersję Uchwały Rady Miasta. Tak się składa, że olsztyńscy radni  aż dwukrotnie „pochylali się” w zeszłym roku nad zwolnieniami i ulgami dla korzystających z transportu publicznego. Za drugim razem rozszerzyli wachlarz uprawnionych zarówno do bezpłatnych, jak i ulgowych przejazdów.

W tej pierwszej grupie wprowadzono dwie nowe kategorie: kontrolerzy biletów ZKM podczas wykonywania czynności służbowych ( czyżby zdarzały się przypadki korzystania z tego przywileju poza czasem pracy? ) oraz właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych w dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu ( zapamiętajmy: 22 września każdego roku ).

Natomiast w części dotyczących przejazdów ulgowych dopisano jako uprawnionych –  osoby pobierające zasiłek stały lub czasowy z pomocy społecznej.

It appears your Web browser is not configured to display PDF files. Download adobe Acrobat lub click here to download the PDF file.

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.