Środa, 23 stycznia 2019, Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Legalnie nieodpłatnie

Znajomość prawa lokalnego nie jest chyba naszą mocną stroną. Na ogół nikt na bieżąco nie śledzi pracy Rady Miasta i jej efektów w postaci uchwał regulujących różnymi aspektami życia w naszym mieście. Owszem,  jesteśmy dobrze zorientowani w różnych znaczących podwyżkach, za czynsz, za wodę, śmieci, czy za transport miejski, bo to szybko i bezpośrednio odczuwają nasze portfele. Nie zawsze jednak wiemy, czy pamiętamy, co się nam należy, a są i drobne bonusy. Szkoda że tylko drobne, niemniej warto o nich wspomnieć.

Poniżej załączamy uchwałę dotyczącą uprawnień do zwolnień oraz ulg za przejazdy wykonywane lokalnym transportem w Olsztynie. Lista uprawnionych do darmowego korzystania z autobusów, a niedługo również i tramwajów jest zdumiewająco długa, ale korzystający z niej na pewno nie są znaczącym obciążeniem dla budżetu miasta. Wątpię, czy posłowie i senatorowie, wymienieni na samym początku, oglądają w ogóle środki masowego transportu miejskiego od środka. Co do radnych - też nie stanowią tłumów.

To miłe, że z tego uprawnienia mogą korzystać osoby powyżej 70 roku życia. Na ogół nasi emeryci nie zaliczają się do najzamożniejszych i taki gest ze strony ratusza z pewnością ma swoje znaczenie. Zainteresowanych pełnym wykazem uprawnionych do zwolnień i ulg w opłatach zapraszamy do zapoznania się z Uchwałą 1645.

It appears your Web browser is not configured to display PDF files. Download adobe Acrobat lub click here to download the PDF file.

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.