Czwartek, 13 grudnia 2018, Łucji, Otylii, Włodzisławy

Kolejna rozprawa w sprawie kradzieży wody

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie znów stanął Wiesław Sz., znany obrońca spółdzielców „Pojezierza”, który został oskarżony o kradzież wody. To druga  rozprawa poświęcona temu procederowi.

Wiesław Sz., były kandydat na radnego olsztyńskiej Rady Miasta miał przerobić nielegalnie w swoim mieszkaniu instalację, zatrzymując licznik na wodę. Oszustwo wyszło na jaw po analizie odczytu liczników. Pracowników spółdzielni zastanowiło, że w lokalu, w którym mieszkają trzy osoby, niewykazywane jest zużycie wody, często nawet przez kilka tygodni z rzędu. Po interwencji spółdzielni sprawa trafiła do prokuratury. Wizja lokalna z udziałem biegłego z dziedziny wodomierzy wykazała nielegalną przeróbkę instalacji wodociągowej. Wiesław Sz. odpiera zarzuty. Twierdzi, że jest to nagonka na jego osobę, a sprawa jest jedną z wielu jakie wytacza mu spółdzielnia.

Oszustwo według biegłych miało trwać od stycznia 2013 do lipca 2015 roku, a spółdzielnia miała stracić na tym procederze prawie 11 tysięcy złotych. Dziś sąd wysłuchał świadków. Następna rozprawa odbędzie się 19 grudnia.

Źródło: Radio Olsztyn i materiały własne

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.