Niedziela, 25 października 2020, Darii, Wilhelminy, Sambora

Jubileusz Pani Anny

100 lat ukończyła 14 stycznia br Pani Anna Wangelewska mieszkająca od 1969 roku przy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie. Sędziwą, ale znajdującą się w znakomitej formie jubilatkę odwiedziliśmy w jej małym mieszkanku, gdzie z racji wieku spędza teraz najwięcej czasu. Nie jest to jednak czas zmarnowany. Pani Anna jest miłośniczką książek i każdy dzień ma wypełniony lekturą. Ogląda także telewizję, spotyka się z rodziną – w Olsztynie mieszka jej młodsza, 95-letnia siostra, której dzieci i wnuki odwiedzają Panią Annę, dzwonią, pomagają w codziennych sprawach.

Anna Wangelewska urodziła się w Dryświatach, miejscowości położonej obecnie na terenie Litwy, nad największym litewskim jeziorem o tej samej nazwie, nad którym dzisiaj stoi – symbol czasów – elektrownia atomowa. Rodzinną miejscowość musiała opuścić wraz z bliskimi w roku 1946 po zajęciu terenów II Rzeczypospolitej przez armię sowiecką. Początkowa mieszkała w Bartoszycach, po kilku latach wraz z mężem przeniosła się do Olsztyna. Pracowała w tutejszym oddziale NBP. Teraz chętnie opowiada o swoim długim i niełatwym życiu, o czym więcej dowiecie się Państwo
z najbliższego numeru „Echa Pojezierza”.

Pani Annie, która otrzymała od Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze bukiet pięknych róż – wręczyła je kierownik AO I Wiesława Tańska - życzymy dużo, dużo zdrowia, uśmiechu, pogody ducha i łask Bożej Opatrzności.

Jubilatka (1)
Jubilatka (2)

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.