Poniedziałek, 18 lutego 2019, Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

Informatyzacja i bezpieczeństwo

Obok zmian, jakie w minionej dekadzie zaszły w budynkach i otoczeniu SM „Pojezierze” należy wymienić również przeprowadzoną informatyzację. Spółdzielnia, ku wygodzie mieszkańców, dokonała modyfikacji w obszarze świadczonych usług, wprowadzając e-usługi.  Dzięki unijnemu wsparciu projektu informatyzacji zyskaliśmy nowoczesny sprzęt komputerowy oraz infrastrukturę teleinformatyczną. Nowy system pozwolił na zamontowanie we wszystkich lokalach wodomierzy i podzielników ciepła z nakładką radiową. Takie rozwiązanie umożliwiło zdalny odbiór wskazań urządzeń pomiarowych.

fot. A. Stachurski, R. Chodor

W  trosce o bezpieczeństwo mieszkańców obszar spółdzielni został objęty monitoringiem. 40 kamer, które zainstalowane są na obu osiedlach, przez całą dobę obserwuje najbliższą okolicę. Obraz z ich zapisu jest przechowywany w centralnej serwerowni i udostępniany na żądanie służb porządku publicznego.

Obecnie, aby załatwić sprawy w spółdzielni, chociażby sprawdzić stan rozliczeń czy dokonać opłat, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy zarejestrować się na naszym portalu e-BOM, by uzyskać dostęp do e-usług. Z tej formy kontaktów ze spółdzielnią korzysta już prawie 3 tys. mieszkańców i ciągle przybywa nowych. Popularnością cieszy się też nasza strona internetowa, która w ciągu roku notuje około 200 tys. wejść. Za jej pośrednictwem mieszkańcy mogą m.in. logować się do e-BOM, zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi spółdzielni np. statutem i regulaminami, śledzić ogłoszenia o przetargach, a także aktualności z życia spółdzielni.


© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.