Niedziela, 09 sierpnia 2020, Romualda, Romana, Ireny

Chodnik przy Kołobrzeskiej doczekał się remontu

O szpetnym, krzywym i przede wszystkim niebezpiecznym dla pieszych odcinku tego chodnika, od biurowca spółdzielni do ulicy Głowackiego, pisaliśmy wielokrotnie. Zarówno na stronie internetowej spółdzielni, jak i w naszym biuletynie „Echo Pojezierza”.Także w ostatnim numerze (październik 2019r) w artykule pt. „Autostradą do nieba”. Wreszcie służby miejskie zabrały się za wymianę płytek.

Już przywykliśmy, że remonty chodników w Olszynie odbywają się fragmentami. Przykładem jest ul. Pana  Tadeusza, gdzie  przed rokiem miasto wymieniło nawierzchnię tylko do Pana Tadeusza 15, zamiast do końca ulicy. Tak też było w przypadku ul. Kołobrzeskiej. Być może ów swoisty olsztyński patent remontowania krótkich odcinków w różnych miejscach jednocześnie, ma sprawić wrażenie, że dużo się w tej dziedzinie dzieje. Aż chciałoby się powiedzieć, że po naszych naciskach wreszcie zadziało się przy Kołobrzeskiej. Obojętnie, czy to nasza moc sprawcza, czy planowo realizowana inwestycja miejska, najważniejsze, że się doczekaliśmy. Cieszymy się, że na daniach piesi będą mogli przejeść Kołobrzeską bez ryzyka potknięcia się o wyszczerbione płytki, a śródmieście Olsztyna zyska na wizerunku.

Przy okazji przypominamy służbom miejskim, że w kolejce do naprawy czekają na terenie spółdzielni nie mniej fatalne chodniki, których stan woła o pomstę do nieba, a za remont których odpowiedzialne jest miasto. To m.in. Dworcowa przy numerach 10 – 18, Kętrzyńskiego, wspomniana już ulica Pana Tadeusza, Parkingowa, Pstrowskiego i Żołnierska.

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.