Poniedziałek, 18 lutego 2019, Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

Bawimy się i pomagamy

Już dziś zapraszamy na wyjątkową imprezę mikołajkową do klubu Agora. 2 grudnia pokazom tanecznym będzie towarzyszyła rejestracja potencjalnych dawców szpiku, którego potrzebuje chory chłopiec.

Organizatorami przedsięwzięcia są klub Agora i Fundacja DKMS –Wspólnie Przeciw Białaczce. W trakcie imprezy, w klubie w godzinach od 10.00 do 14.00, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku, którego potrzebuje 9-letni Karol Walczak z Wrocławia. Chłopczyk już raz wygrał z ostrą białaczką limfoblastyczną. Kolejny nowotwór zaatakował we wrześniu tego roku. Konieczne jest przeszczepienie od dawcy niespokrewnionego.

Każdy z nas może dać dziecku i jego rodzicom nadzieję na nowe życie. Wystarczy zarejestrować się, jako dawca w bazie Fundacji DKMS i czekać na telefon. Nie ma się czego bać – w 80% przypadków decyzją lekarza pobierane są krwiotwórcze komórki macierzyste z krwi obwodowej, a w 20% szpik kostny pobierany jest z talerza kości biodrowej.

Prócz rejestracji dawców tego dnia w klubie odbędą się pokazy zespołów działających w Klubie Agora-SM Pojezierze. Wystąpią: sekcje sportowe KTS "Power Dance": tańca towarzyskiego, modern i street dance oraz małe baletnice.

W programie też i maraton fitness. Zajęcia poprowadzą: Ewa Dul-Połeć, Izabela Mańkowska-Salik, Monika Dworzecka, Piotr Mastalerek. Uczestnicy maratonu wezmą udział w losowaniu karnetów fitness.

 

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.