Wtorek, 26 marca 2019, Emanuela, Larysy, Teodora

Apelacja złodzieja wody, oddalona!

Sąd Okręgowy w Olsztynie na rozprawie odwoławczej 25 października 2017 r. oddalił apelację Wiesława Sz. skazanego w sierpniu br. za kradzież wody. Tym samym wyrok sądu pierwszej instancji uprawomocnił się.

O tej bulwersującej sprawie informowaliśmy na bieżąco zarówno na łamach „Echa Pojezierza” jak i na naszej stronie internetowej. Przypomnijmy.

Wiesław Sz. znany „obrońca spółdzielców” przerobił nielegalnie w swoim mieszkaniu instalację zatrzymując licznik na wodę. Oszustwo wyszło na jaw po analizie odczytu liczników. Pracowników spółdzielni zastanowiło, że w lokalu, w którym mieszkają trzy osoby, niewykazywane jest zużycie wody, często nawet przez kilka tygodni z rzędu. Po interwencji spółdzielni sprawa trafiła do prokuratury. Wizja lokalna z udziałem biegłego z dziedziny wodomierzy wykazała nielegalną przeróbkę instalacji wodociągowej. Oszustwo według biegłych miało trwać od stycznia 2013 do lipca 2015 roku. Spółdzielnia, a de facto, spółdzielcy stracili na tym procederze prawie 11 tys. zł. Za wodę zużytą przez „obrońcę spółdzielców” i jego rodzinę płacili sąsiedzi bloku, w którym mieszka.

Sąd Rejonowy w Olsztynie nie miał wątpliwości, co do winy Wiesława Sz. Dlatego na rozprawie 2 sierpnia 2017 r. skazał go na karę ograniczenia wolności w wymiarze pięciu miesięcy, oraz pracą na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie, przez okres 5 miesięcy. Skazany odwołał się od wyroku. Jednak apelacja została oddalona przez Sąd Okręgowy w Olsztynie podczas rozprawy w dniu 25 października 2017 r. Wyrok jest prawomocny.

Wiesław Sz. nie uniknął kary. W czasie jej trwania nie może bez zgody sądu zmieniać miejsca stałego pobytu. W tym czasie skazany jest też zobowiązany do wykonywania pracy wskazanej przez sąd. Jest ona nieodpłatna i kontrolowana. Wykonuje się ją w odpowiednim zakładzie pracy, placówce służby zdrowia, opieki społecznej, w instytucji lub organizacji charytatywnej lub na rzecz społeczności lokalnej.

 

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.