Poniedziałek, 18 lutego 2019, Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

17 listopada Dniem bez Długów

Kwestia zadłużenia jeszcze nie tak dawno należała do tematów tabu. A czy ktoś z nas mógłby przypuszczać, że obecnie w naszym kalendarzu pojawiło się nowe święto? A konkretnie „Dzień bez Długów”, który przypada właśnie dziś.

Jest to święto dosyć „młode”, bo pierwsze jego obchody przypadły na 2009 rok, ale skoro już zostało ogłoszone, to może warto przy okazji przeanalizować stan swoich finansów, a nawet zwrócić wierzycielom należne im kwoty?

Przy tej okazji przypominamy, że z pojęciem „dług” spotykamy się również w naszej spółdzielni. I to nie jest temat tabu. Pisaliśmy już o psychologicznym wpływie zadłużenia na nasze życie, o bezsilności, jaka dopada ludzi zadłużonych, o negatywnym jego oddziaływaniu na kontakty z bliskimi, aż wreszcie o pogarszającym się przez istniejący dług stanie zdrowia. Nie czekajmy, aż będzie za późno. Postarajmy się wspólnie rozwiązać problem.

Jak już wspominaliśmy w poprzednich artykułach dotyczących zadłużenia – dysponujemy wachlarzem możliwości, aby wspólnie wybrać najkorzystniejszą dla dłużnika i spółdzielni formę uregulowania powstałych zobowiązań. Godnym polecenia sposobem na spłatę zadłużenia jest jego odpracowanie. W tym roku skorzystały z tego 22 osoby, a możliwości mamy większe. Podejmijmy więc wspólnie wyzwanie i sukcesywnie wychodźmy z długu. Niech „Dzień bez Długów” trwa przez cały rok.

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.