Wtorek, 21 listopada 2017, Janusza, Marii, Konrada

„Święto Ulicy Pana Tadeusza” za nami

Wspólne czytanie epopei narodowej, występy dzieci, szachowe rozgrywki, oraz rysowanie kredą po asfalcie, to tylko niektóre z atrakcji, jakie towarzyszyły temu festynowi. 4 czerwca 2016 roku po raz pierwszy mieszkańcy z  Pana Tadeusza spotkali się na święcie swojej ulicy.

Dopisała pogoda, frekwencja na początku nieco mniej, ale i tak było niemal rodzinnie. Na częściowo zamkniętej dla ruchu samochodowego ulicy stanęła scena do występów artystycznych. Przed nią dzieci dały upust swojej fantazji ozdabiając jezdnię kolorowymi rysunkami. Można było nie tylko posłuchać fragmentów „ Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w wykonaniu zaproszonych olsztyńskich radnych, ale też pograć w szachy czy bule, nauczyć się zasad pierwszej pomocy na specjalnym fantomie, dowiedzieć się o źródłach czystej energii, oraz zjeść kiełbaski z grilla. A wszystko przy wtórze muzyki i dziecięcych popisów artystycznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć przebranych w stroje z epoki; Telimeny, Zosi i głównego bohatera czyli Pana Tadeusza, który osobiście zainicjował czytanie epopei.

Organizatorem festynu była Rada Osiedla „Pojezierze” oraz Miejski Ośrodek Kultury. Fundatorem nagród, 12-u pięknych egzemplarzy „Pana Tadeusza”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze”.

Inauguracyjne święto ulicy, przeszło do historii. Pozostanie we wspomnieniach oraz na zachowanych zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.