Środa, 20 czerwca 2018, Bogny, Florentyny, Bożeny

Święto Ulicy Pana Tadeusza

Już w najbliższą sobotę 4 czerwca mieszkańcy ulicy Pana Tadeusza po raz pierwszy będą się bawić na święcie swojej ulicy.

Idąc wzorem mieszkańców z ulicy Dąbrowszczaków, którzy od kilku lat obchodzą święto swojej ulicy, również mieszkający przy Pana Tadeusza postanowili, że zorganizują podobną imprezę. Pomysł święta ulicy Pana Tadeusza to inicjatywa Rady Osiedla „Pojezierze”.   Współorganizatorem festynu, który rozpocznie się o godz. 11.00 na placyku przy Pana Tadeusza 4, jest Miejski Ośrodek Kultury. Jak zapewniają organizatorzy atrakcji nie zabraknie. W programie m.in. występy zespołów muzycznych, popisy dzieci z przedszkola „Dorotka” , pokazy klubu „Akces”, ćwiczenia dla seniorów, gra w kapsle i bule, rysowanie kredą i przede wszystkim głośnie czytanie przez zaproszonych gości i mieszkańców  epopei narodowej - „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.

Festyn potrwa do godz. 15.00. A przy okazji zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ulicy, która po raz pierwszy, ale być może nie ostatni, będzie obchodzić swoje święto. Do fotografii aktualnych, dołączyliśmy kilka archiwalnych, kiedy przed paroma laty prowadzone na wielką skalę remonty wymagały od mieszkańców dużo wyrozumiałości. Czasy, kiedy brnęliśmy do mieszkań przez piach i pył są już tylko wspomnieniem.

© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.